LYŽAŘSKÁ ŠKOLA

Vážení rodiče,

v letošní zimní sezóně otvíráme již 25. ročník soukromé LYŽAŘSKÉ ŠKOLY SKISPORT. Na Vaše děti čeká lyžařský svět s lanovým vlekem a spoustou hraček a pomůcek, kde se vaši nejmenší učí formou her a soutěží základům lyžování, carvingu či snowboardingu.Více jak 40-leté zkušenosti s výukou lyžování a naši kvalifikovaní učitelé lyžování jsou zárukou úspěchu a rychlého zvládnutí dnes již nejmasovějšího rekreačního sportu u nás. Pokud ještě neumíte, naučte se i Vy lyžovat spolu s Vašimi dětmi. Lyžařská škola je totiž určena dětem i dospělým, kteří mají chuť spolu trávit volné chvíle v zimní přírodě a chtějí proniknout do tajů výše uvedených lyžařských disciplin. Naučíme Vás lyžovat třeba za jeden den! Přijďte a vyzkoušejte si to s námi!

Helena a Jaroslav Janouškovi

NAŠE NABÍDKA:

- lyže a snowboardy půjčujeme pro účastníky LŠ se slevou v naší prodejně SKISPORT
- lyžařskou výzbroj si pro vaše děti můžete zakoupit v naší prodejně SKISPORT, odborně vám poradíme. V rámci letošní burzy jsou velké slevy na nové zboží
- platbu za LŠ můžete provést v hotovosti nebo požádat o vystavení faktury a čerpat příspěvek FKSP od zaměstnavatele


LYŽAŘSKÁ ŠKOLA 1 - pro začátečníky a mírně pokročilé od 6 do 60 let

Tvoří ji čtyřdenní blok v lednu. Výuka bude probíhat 4x naTrojáku

TERMÍNY: čtvrtek 2.1.2020 Troják
sobota 4.1.2020 Troják
sobota 11.1.2020 Troják
neděle 12.1.2020 Troják
  
ODJEZD: 8:00 hod. z Kroměříže
8:15 hod. z Hulína
8:30 hod. z Holešova
8:45 hod. z Bystřice p. H.
  
KURZOVNÉ: 2.600 Kč výuka lyžování
2.700 Kč výuka jízdy na snowboardu

Budeme-li nuceni změnit místo konání LŠ (s ohledem na dopravní situaci či sněhové podmínky) bude cena adekvátně navýšena!


Několik poznámek k výuce lyžování v naší lyžařské škole SKISPORT

Lyžařská škola SKISPORT disponuje v současné době zkušenými lyžařskými učiteli, ale také mladými profesně dobře připravenými instruktory s certifikátem učitele lyžování. Tato skupina učitelů lyžování je schopna připravit vás i vaše děti pro tak nádherný rekreační sport jakým lyžování je.

Tajemstvím naší výuky je několik zásad:

HRAVOST

děti se učí lyžovat pomocí hravých i herních činností. Hra je základem výuky, kdy bez zbytečných slovních instrukcí si dítě osvojuje potřebné pohybové návyky a získává první lyžařské dovednosti. Nejrůznější pomůcky umožňují pestrost výuky, pohyb na sněhu se stává pro děti zajímavý a přitažlivý, děti se baví.
Soutěživostí a zábavnou formou získávají kladný vztah k lyžování, což prodlužuje jejich zájem, aktivitu a délku soustředění. Také volba terénu, využití terénních nerovností jízda na muldách a boulíchjízda přímo s kopce dolů, jízda lesem, jízda mezi brankami atp. umožní dětem rychleji si osvojit lyžařskou abecedu.

KOLEKTIV

aby bylo dosaženo stanoveného cíle - naučit dítě samostatnému pohybu v zasněženém terénu - musí dítě pracovat v kolektivu nejlépe stejně starých dětí. Tato forma výuky přináší motivaci naučit se více než ostatní, být nejlepší, soutěžit s ostatními. Vede k samostatnosti, překonávání překážek jak výcvikových, tak povětrnostních, ale také umožní dítěti orientovat se v sociální skupině stejně starých dětí nebo dospělých.

Rozumíme tím zvyknout si na zimu, vítr, mráz, svázat si lyže sám, zapnout si sám lyžařskou obuv, objednat si jídlo v restauraci, zaplatit je, plnit časový program podle požadavků instruktora atp. Lyžařský učitel zde hraje daleko větší roli než rodič, který učí své dítě lyžovat sám obvykle svéráznými metodami, které často na našich svazích vidíme.

ČETNOST A PRAVIDELNOST LYŽOVÁNÍ

největší efekt přináší výuka lyžování svou frekvencí a pravidelností. Proto doporučujeme pro začátečníky za sezónu 7-8 lekcí, pro pokročilejší 4-6 lekcí. Základních dovedností může žák dosáhnout po 4 lekcích, kvalitního výsledku můžeme dosáhnout při výše uvedené četnosti výuky asi po 3 - 4 letech výuky v naší lyžařské škole SKISPORT. Potvrzují to naše dlouholeté zkušenosti. Mnoho našich žáků se dnes úspěšně pohybuje nejen po našich svazích, ale také na svazích alpských zemí, kde musí využívat nejrůznějších zkušenosti které získal také v naší lyžařské škole.

PŘIZPŮSOBIVOST

výuka v naší lyžařské škole je pestrá nejen svým obsahem, ale také výběrem lyžařských terénů a lyžařských středisek. Děti poznávají více lyžařských svahů a tratí lišících se od sebe profilem, sklonem, délkou i kvalitou sněhu. Získávají potřebné zkušenosti při jízdě na různých lyžařských vlecích a dopravních zařízeních. Seznamují se s pohybem a chováním v malých i větších lyžařských střediscích, naučí se hlavním zásadám lyžařského provozu, který je dnes opravdu mnohem čilejší než dříve.
Mnohdy jej můžeme v zahraničí srovnávat se situací na rušných silničních křižovatkách. To jim později umožní snazší orientaci ve velkých evropských centrech lyžování, aby jejich lyžování bylo co nejbezpečnější a bylo umocněno zážitkem kvalitní sportovní jízdy na lyžích. Žáci se dovedou přizpůsobit nepřízni počasí, získávají odolnost, rozhodnost a orientaci při mlhavém počasí a tím komplexní zkušenosti pro pohyb v zasněženém terénu.

DOBRÉ LYŽAŘSKÉ VYBAVENÍ

základem dobrého vztahu dítěte k lyžování je především dobrá výzbroj a výstroj. Argumenty rodičů "on není žádný závodník" zde neplatí. Správně zvolená a přiměřená kvalitní výzbroj /lyže, hole, vázání/ dává předpoklady k tomu, aby dítě získalo kladný vztah k tomuto rekreačnímu sportu. Požadované dovednosti se musí dostavit ihned při prvních pokusech a krůčcích na lyžích. To nám správně zvolená výzbroj zajistí. Důležitým doplňkem jsou lyžařské boty a teplé kvalitní oblečení.

KVALITNÍ UČITEL

ten by měl především rozumět dětem jejich věku a dosavadnímu lyžařskému umění. Umět si s nimi hrát, přiblížit se jejich věku, využívat jejich předností, umět vyhovět jejich nápadům a návrhům, respektovat jejich osobnost.

Měl by však také vyžadovat přiměřenou kázeň, dodržování zásad a zvyklostí při pohybu na sjezdových tratích a přirozenou autoritou získávat děti pro tento sport. Musí být velmi dobrým lyžařem s odborným lyžařským vzděláním a několikaletými zkušenostmi


POŽADOVANÁ VÝZBROJ A VÝSTROJ V LYŽAŘSKÉ ŠKOLE SKISPORT

LYŽE S HRANAMI

    •  pro začátečníky je minimální délka lyží jako výška postavy (u klasických lyží)
    • délku carvingových lyží stanoví odborný prodejce hole s poutky při uchopení hole svírá paže a předloktí o něco více jak pravý úhel, počítejte s tím,
      že vaše dítě roste lyžařské vázání bezpečnostní vázání, nejlépe nášlapné - Marker, Tyrolia, Rossignol, Look, atd...

BOTY

skeletové

LYŽAŘSKÉ BRÝLE

pro ochranu očí, proti sluníčku, při sněžení

ROLER

na upevnění lyžařské permanentky. Dítě nemá problémy s neustálým otevíráním kapes, zavírací špendlík je nevhodný z bezpečnostních důvodů

OBLEČENÍ

    •  bunda a oteplovačky nebo kombinéza z teplých a nepromokavých materiálů
    •  bavlněný rolák (savý materiál)
    •  teplý svetr (raději 2 tenké než 1 tlustý)
    •  čepice sportovního střihu na uši
    •  teplé a nepromokavé rukavice, lepší jsou prstové
    •  do bot raději podkolenky, protože netlačí kolem lemu boty

STRAVOVÁNÍ

na oběd je v poledne vyčleněna hodinová přestávka pod dohledem lyžařských učitelů. V restauraci si mohou děti zakoupit jídlo a občerstvení

KONTROLA VÝZBROJE

Vyhrazujeme si právo kontroly výzbroje v našem lyžařském servisu. Kontrolu provedeme bezplatně. Výzbroj jsme také schopni zapůjčit.